fbpx

Sienų dekoras -
naujos apdailos tendencijos

Sienų dekoras vienas iš sprendimų norint sukurti išskirtinį namų interjerą. Norite atnaujinti sienų dekorą, bet pavargote nuo šiukšlių, dulkių ir toksinų, kurie atsiranda atliekant remontą? Pasidalinsime šešiomis alternatyvomis šiandien įprastoms apdailos medžiagoms. O svarbiausia, kad šios šešios alternatyvos yra kilusios iš grynosios gamtos, kvėpuojančios, sukuria sveiką patalpų mikroklimatą jūsų gyvenamojoje erdvėje ir yra ekologiškas pasirinkimas! Natūraliose medžiagose nėra kenksmingų medžiagų ir glaisto dulkių. Tai smulkūs natūralūs tinkai, kuriais galima išgauti labai prabangiai atrodančią apdailą, taip pat rustikalius ir kaimiškus paviršius. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų, kokio sienų dekoro pageidaujate.

 

Molio tinkas – gyvas ir kvėpuojantis

 

Savybės: Molio tinkas yra natūralus, kvėpuojantis, nesukelia alergijos, reguliuoja drėgmę, neutralizuoja blogus kvapus ir kenksmingas medžiagas, valo orą, antistatiškas, akumuliuoja šilumą, neutralizuoja elektromagnetinę taršą, neturi organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių, tvirtas ir ilgaamžis – vokiškas molio tinko standartas (DIN 18947 : 2013-08).

 

Apdailos paviršius: Molio tinkas gali būti kuriamas tiek struktūriniu, tiek lygiu paviršiumi. Spalvų gama plati, o atspalviai dažniausiai būna pasteliniai ir matiniai. Norint išgauti efektingesnį sienų dekorą, galima pridėti dekoracijų: šiaudų, linų, kriauklių, rugiagėlių, marmuro, pusbrangių akmenų ir žėručio.

 

Jei klausiate: „Kokia būtų geriausia interjero apdailos medžiaga skydinio namo butui?”, atsakytume jums negalvodami: „Neabejotinai molio tinkas!”

 

Kodėl minime skydinio namą ir molio tinką? Ši natūrali medžiaga, turinti begalę spalvų ir paviršiaus struktūros galimybių, pasižymi unikaliomis statybinėmis fizikinėmis savybėmis, kurios daro didelę įtaką jūsų savijautai. O jos poveikis neįtikėtinai neabejotinas pavasario-rudens ir vasaros laikotarpiais. Ką tiksliai tai reiškia?

 

Viena iš problemų, su kuria dažnai susiduria skydinio namo gyventojai, yra pelėsis, atsirandantis dėl per didelės drėgmės! Susidaro situacija, kai drėgmė neturi kur dingti, ir susidaro pelėsis. Daugelyje skydinio namo butų nėra vėdinimo sistemos, seni langai pakeisti plastikiniais, o vidaus apdailai naudojami sintetiniai dažai ir tapetai.

 

Į pagalbą ateina molinis tinkas! Molis – tai medžiaga, kuri suriša drėgmę patalpoje ir sausu oru ją grąžina atgal, palaikydama žmogui tinkamą drėgmės lygį (50-60 %). Molio tinkas reguliuoja drėgmę. Tai reiškia, kad kambario oras nebėra toks sausas ar per drėgnas, o jūs kambaryje jaučiatės daug geriau! Be to, molis turi savybę surišti drėgmę, o skydiniame name tai reiškia gerokai minkštesnį mikroklimatą, kuriame nesusidaro pelėsis. Be to, molio tinkas neutralizuoja nemalonius kvapus ir kenksmingas medžiagas, pavyzdžiui, virtuvės garus, maisto kvapus ir pan.

 

Be viso to, molinis tinkas išlaiko aukštą estetinės išvaizdos sienų dekorą: natūralus, jaukus ir tvirtas, kokybiškas. Molis turi begalę pastelinių spalvų, kurios išgaunamos maišant skirtingų spalvų molį arba pridedant natūralių spalvotų dirvožemių ir pigmentų.

 

Kalkių tinkas – natūralus atsparumas drėgmei

 

Savybės: 100 % natūralus, patvarus, pasižymi geru paviršiaus tvirtumu, atsparus drėgmei, stabdo pelėsių susidarymą, pralaidus orui, nesukelia alergijos, antistatinis, neturi organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių. Apdailos paviršius: Galima išgauti tiek lygų ir matinį apdailos paviršių, tiek kaimišką ir šiurkštų paviršių.

 

Kalkių tinkas yra natūralus tinkas, atsparus nuolatiniams temperatūros svyravimams, drėgmei ir nusidėvėjimui. Toks atsparumas laikui bėgant pastebėtas šaltose Šiaurės šalyse, taip pat saulėtoje ir karštoje Graikijoje ir Maroke. Todėl kalkinį tinką galima naudoti ir patalpose, ir lauke. Kalkės ypač tinka drėgnoms patalpoms, tokioms kaip vonios kambariai ir rūsiai, kur ypatinga kalkių savybė – aukštas pH lygis – padeda išvengti pelėsių susidarymo.

 

Statybinių fizikinių savybių požiūriu kalkių tinkas yra labai panašus į molio tinką, todėl sukuria „kvėpuojantį” patalpų mikroklimatą, kuris nealergizuoja ir yra antistatinis.

 

Tradicinis kalkių tinkas turi baltą, nelygų ir šiurkštų sienos paviršių ir sukuria kaimišką interjerą. Jei šis stilius jums nepatinka, nesijaudinkite. Marmurinis kalkinis tinkas su plonesniais grūdeliais palieka lygesnę ir lengvesnę paviršiaus struktūrą, o naudodami kalkinį tinką, vadinamą stucco, taip pat pasieksite tobulai lygų ir tolygų paviršių, kurio rezultatas gali būti ir matinis, ir blizgus. Toks sienų dekoras paliks neišdildomą įspūdį.

 

Tinkas – lygus ir prabangus

 

Kalkinio tinko savybės: 100 % natūralus, ilgaamžis, pasižymi geru paviršiaus tvirtumu, stabdo pelėsių susidarymą, nepraleidžia vandens, pralaidus orui, nesukelia alergijos, jame nėra organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių.

 

Molio tinkas: 100 % natūralus, patvarus, pasižymi geru paviršiaus tvirtumu, pralaidus orui, nesukelia alergijos, neutralizuoja elektromagnetinę taršą, stabdo pelėsių susidarymą, neturi organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių.

 

Apdailos paviršius: Blizgesys: venecijietiškas sodrus blizgesys. Galima pasiekti ir blizgių, ir matinių rezultatų. Platus spalvų tonų pasirinkimas ir galimybė derinti kelias spalvas viename paviršiuje, išgaunant efektingą sieną. Taip pat galite pasirinkti mėgstamą šviesų ir tamsų atspalvį ir sukurti paviršių, kuriame šviesus atspalvis švelniai pereina į tamsų.

 

Molio tinkas įkvėptas Japonijos, kur istoriškai buvo daug naudojamas ir tebenaudojamas iki šiol. Apdailinant molio tinką naudojamos specialios japoniškos mentelės, suteikiančios jam būdingo blizgesio ir tvirtumo. Kartu šis molis pasižymi minkštumu, kuris kviečia jį paliesti ranka. Molio tinkas puikiai tinka sudėtingų paviršių, kuriuose tenka didesnis darbo krūvis, apdailai: koridoriams, viešosioms erdvėms. Kad molio tinko paviršių būtų galima valyti, į apdailą dedamas vaško sluoksnis. Molio tinkas taip pat naudojamas molinių grindų apdailai, po kurios lieka gražus lygus paviršius ir jį lengva valyti.

 

Molio tinkas yra geriausias pasirinkimas, jei pageidaujate visiškai lygaus paviršiaus, matinio arba blizgaus sienų dekoro. Tačiau be to, būtina atskirti molinį tinką nuo kalkinio tinko. Abu turi savo ypatybių ir savybių, tačiau abu turi vieną unikalią savybę: tinkas leidžia derinti kelias spalvas ant vieno paviršiaus. Tokiu būdu galima sukurti spalvoto efekto sienas arba tonų perėjimą, kur susilieja dvi spalvos.

 

Kalkių tinkas buvo sukurtas įkvėptas Italijos, kur jis buvo vadinamas stucco Veneziano arba stucco Lustro. Jo paviršius tvirtesnis, jį lengviau prižiūrėti, be to, prireikus jį galima plauti. Kalkių tinkas, be kita ko, gali būti naudojamas drėgnose patalpose, kad būtų pasiekta prabangi paviršių, kuriuose kasdienis vandens poveikis yra minimalus, apdaila. Vietoj to rekomenduojame didele drėgme pasižyminčias patalpas, pavyzdžiui, dušą, dengti „Tadelakt”. Kalkių tinką taip pat galima saugiai naudoti ant sienos už virtuvės stalviršio, kur galite sukurti asmeninį ir efektingą paviršių, naudodami tinko spalvų magijos žavesį.

 

Marmorino – prabangaus marmuro efektas

 

Nuosavybės: 100% natūralus, ilgaamžis, išskirtinio paviršiaus tvirtumo, nepraleidžiantis vandens, pralaidus orui, nealergizuojantis, antibakterinis, be kenksmingų teršalų.

 

Apdailos paviršius: Paviršius: marmurą primenantis paviršius, kurio galutinė apdaila gali būti satininė-matinė arba blizgi.

 

Marmorino – tai apdailos glaistas, tinkantis reikliems klientams ir reikliems paviršiams, kuriuos turi būti galima valyti ir plauti. Marmorino įrengimas yra paprastas ir greitas, o jo savybės puikiai tinka visuomeniniuose pastatuose, pavyzdžiui, mokyklose, ligoninėse, koridoriuose, biuruose ir pan. Marmorino yra 100 % natūralus kalkinis glaistas, imituojantis marmurą. Šis apdailos glaistas jūsų interjerui suteiks prabangos, kuri nepaliks abejingų. Marmorino yra natūralios baltos spalvos, kurią galima nuspalvinti, kad pasiektumėte būtent tokį rezultatą, kokį įsivaizduojate mintyse. Apdailintas paviršius išliks satininis matinis arba blizgus, priklausomai nuo to, ko pageidaujate. Marmorino idealiai tinka prabangių viešbučių kambariams, biurams, pirtims ir vonios kambariams, kuriuose mažai drėgmės, bet, žinoma, ir įprastiems namams.

 

Tadelakt – alternatyva keraminėms plytelėms

 

Nuosavybės: 100% natūrali, ilgaamžė, pasižymi puikiu paviršiaus tvirtumu, nepraleidžia vandens, stabdo pelėsių susidarymą, pralaidi orui, nesukelia alergijos, neturi organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių.

 

Apdailos paviršius: Minkštas kaip šilkas, tvirtas kaip akmuo. Lygus ir vandenį atstumiantis paviršius su plačia atspalvių gama.

 

Tadelakt – tai galimybė suteikti savo voniai ar dušui asmeniškumo! Tadelakt yra geriausias tinkas, imituojantis pagrindo formas ir išlinkimus. Juo galima sukurti lenktus kampus, kriaukles, vonias, vazas, skulptūras ar net šviestuvų kupolus. Tadelakt taip pat gali būti naudojamas apvalioms, unikalioms krosnelėms dengti. Tadelakt yra kalkių pagrindo apdailos tinkas, idealiai tinkantis keraminėms sienų plytelėms pakeisti, o rezultatas – be siūlių. Skirtingai nuo įprasto kalkinio tinko, šio tinko paviršius yra šilkinio glotnumo, nepraleidžiantis vandens, bet kartu tvirtas kaip akmuo. Taigi jis puikiai tinka drėgnose patalpose, ypač ten, kur yra glaudus kontaktas su vandeniu, pavyzdžiui, duše. Tadelakt yra pati patvariausia natūrali statybinė medžiaga, skirta nuolatiniam sąlyčiui su vandeniu. Todėl jai teikiama pirmenybė patalpose, kuriose yra didesnė drėgmės apkrova. Vandeniui atsparus „Tadelakt” paviršius išgaunamas sutankinant ir poliruojant paviršių specialiu nedideliu įrankiu – poliravimo akmeniu, be to, apdailai naudojamas ekologiškas alyvuogių aliejaus muilas.

 

Natūralaus molio ir kalkių dažai

 

Savybės: 100% natūralus, difuzinis, nesukelia alergijos, antibakterinis, neturi organinių ar sintetinių lakiųjų dalelių.

 

Apdailos paviršius: Paviršius: matinis, pastelinis ir šiek tiek struktūrinis.

 

Kalkiniai dažai dažniausiai naudojami fasadams, nes yra atsparūs atmosferos poveikiui. Kalkių dažai sukuria ypatingą aplinką ant fasadų, todėl paviršius lieka dėmėtas. Šią savitą aplinką labiausiai galima pamatyti ir pajusti Stokholmo senamiestyje, kur visi pastatai padengti tik kalkiniais dažais. Molio ir kalkių dažai yra 100 % natūralūs dažai. Pagrindiniai jų privalumai, palyginti su kitais dažais, yra tai, kad jie yra bekvapiai, juose nėra lakiųjų organinių junginių, sintetinių klijų ir konservantų. Šie dažai taip pat yra „kvėpuojantys”, t. y. jie netrukdo vandens garams surišti pagrindo.

 

Molio dažai natūraliai yra švariausi ir saugiausi dažai, kokius tik galima pagaminti. Į molio apdailą drąsiai gali įsitraukti ir vaikai. Nieko nenutiks, kai vaikas netyčia įsidės spalvotus pirštus į burną. Molio spalvos yra pastelinės ir jaukios, sukuriančios romantišką erdvės pojūtį. Šios mūsų motinos žemės spalvos dera su aplinka, sukurdamos mumyse ramybės ir žemės jausmą.

 

Molio dažais padengti paviršiai išlieka aksomiškai matiniai ir šiek tiek struktūriški, todėl neatspindi šviesos. Šiuos dažus labai lengva tepti ir jie gerai dengia.

 

Jei kuri nors iš minėtų apdailos medžiagų jus įkvėpė, susisiekite su mumis! Padėsime jums rasti jūsų namų paviršiui tinkamas medžiagas – tai mūsų kompetencija.

Pirkinių krepšelis